Przejdź do treści
- Numer księgi wieczystej
- Wypis z rejestru gruntów – Starostwo Powiatowe Wydział Geodezji. Jeśli powierzchnia nieruchomości uległa zmianie, konieczny wyrys z mapy ewidencyjnej, stanowiący podstawę oznaczenia nieruchomości w księdze wieczystej. W wypadku podziału nieruchomości wymagana jest mapa z projektem podziału nieruchomości stanowiąca podstawę oznaczenia nieruchomości w księdze wieczystej oraz decyzja o zatwierdzeniu projektu podziału (jeśli była wydana).
- Zaświadczenie stwierdzające, czy nieruchomość jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego – Urząd Gminy, jeśli jest plan to zamiast zaświadczenia wypis z planu.
- Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego stwierdzające, że podatek od spadków i darowizn został zapłacony, nie należał się albo zobowiązanie podatkowe uległo przedawnieniu, w przypadku gdy nieruchomość została nabyta na podstawie dziedziczenia, zasiedzenia oraz dokonanej po 1 stycznia 2007 roku darowizny lub nieodpłatnego zniesienia współwłasności
- Jeśli nieruchomość nie ma założonej księgi wieczystej, konieczne jest przedłożenie tytułu własności, to jest stosownego dokumentu stwierdzającego nabycie nieruchomości przez sprzedającego lub jego poprzednika prawnego np. akt własności ziemi, postanowienie sądu w sprawie o zasiedzenie, postanowienie sądu stwierdzające nabycie własności nieruchomości przez posiadacza samoistnego, postanowienie sądu w sprawie o dział spadku, postanowienie sądu w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku (gdy tytuł własności opiewa na poprzednika prawnego).
- Dane osobowe stron umowy ( imiona, nazwisko, imiona rodziców, PESEL, seria i nr dowodu osobistego lub paszportu, adres zamieszkania), w przypadku osób prawnych albo innych podmiotów nie będących osobami fizycznymi – Nr KRS, NIP, REGON, umowa spółki.
- Wartość rynkowa darowizny.
Wykonanie: Agencja interaktywna WEB 4